Ďalšia udalosť:

  • 00 DNÍ
  • 00 HOD
  • 00 MIN
  • 00 SEK
+
<>

COVER-MISIJNE-NMCHVALY-2017

NM.Chvály

DSC_0175-1Spoločenstvo NOVÉ MESTO ťa srdečne pozýva na NM.Chvály, ktoré sa konajú vždy v druhý piatok mesiaca v pastoračnom centre v Novom Meste nad Váhom po sv. omši (cca 19:30). Sú to otvorené modlitby chvál, kde je vítaný každý , bez ohľadu na to, či je člen spoločenstva alebo chodí do kostola. Ak je tvoja viera vlažná alebo si myslíš, že Ti kresťanstvo nemôže nič ponúknuť, tak neváhaj a príď sa pozrieť do pastoračného centra. Chvály zvyčajne vedie kapela nášho spoločenstva No Enemy a speaker je vedúci spoločenstva Martin Sobota. Pár krát do roka k nám zavítajú aj iné slovenské worship kapely a speakri. Ide nám o to, aby sme spolu chváli Boha, lebo vieme, že si to zaslúži a je to prakticky to jediné, čo mu my môžeme dať. Taktiež nebude chýbať pokec pri šálke čaju a koláčikoch.

Pozrieť video

Kurzy Alfa

471608_2508289045401_1872731376_oKurzy  Alfa prebiehajú od jesene 2010, konkrétne ako časť prípravy pre  birmovancov v Novom Meste nad Váhom. Alfa kurz je otvorená šanca pre každého, kto chce spoznať alebo prehĺbiť kresťanskú vieru. Tento kurz je charakteristický hlavne príjemnou a slobodnou atmosférou. Každé stretnutie začína pohostením, kde je príležitosť lepšie sa spoznať. Je možné počúvať, pýtať sa, diskutovať a objavovať. Alfa je miesto, kde žiadna otázka nie je naivná alebo nemiestna. Alfa kurz je sériou tém, ako sú napr.: “Kto je Ježiš?”, “Prečo a ako sa modliť?” Prednášky sú prerývané ukážkami zo známych filmov a videoklipmi, ktoré robia prípravu pre birmovancov pútavou a pomáhajú lepšie voviesť do témy. Po každej téme nasleduje diskusia v skupinách. Kurz je hlavne pre tých, ktorí sa chcú zoznámiť s kresťanstvom, novoobrátených kresťanov a pre tých, ktorí túžia oživiť základy svojej viery.

 

 

Stretká malých skupiniek

strukturanm_09Našou prioritou je, aby každý člen spoločenstva mal možnosť sa zdieľať, bol vypočutý, bol za neho priestor na modlitbu, keď o to požiada,  a na to všetko sú potrebné malé skupinky spoločenstva.
Stretávanie je pravidelné, a to každý týždeň. Ľudia tu môžu duchovne rásť, dozvedieť sa viac o Bohu, riešiť svoje problémy v kruhu ľudí, ktorým dôverujú, a taktiež pozdieľať sa s pokrokmi v duchovnom živote, alebo o tom, ako Pán koná v konkrétnych situáciach. Naším cieľom je dopomôcť k zakladaniu nových skupiniek v Novom Meste nad Váhom, na Starej Turej, ale i všetkých 16 farnostiach nášho dekanátu. Viac o stretkách sa dozvieš v sekcii “Skupinky” na našom webe.